Temsilcilikler

PolyMem

PolyMem

Polymem; hastalara ve klinisyenlere rakipsiz faydalar sağlar. Köpük örtülerden farklı olarak; polymem kendine özgü yapısıyla enflamasyonu düşürür, ağrıyı azaltır ve iyileşmeyi sağlar. Her bir Polymem yara örtüsü; doku dostu yara temizleyicisi, yatıştırıcı nemlendirici ve süper emici hidrofilik poliüretan matriks içerir. Bu patentli teknoloji sinerjitik bir şekilde kusursuz olarak çalışır.

Acelity

Acelity

Kendisine özel eylem mekanizmaları sayesinde yaraların iyileştirilmesinde etkisi klinik olarak kanıtlanmış ve kompleks ve tedavisi güç yaraların tedavi masraflarının azaltılmasına katkıda bulunan bir tescilli KCI ürünü olan V.A.C.® Tedavi Sistemi'ni (Vakum Yardımcı Kapatma Tedavisi) bünyesinde barındırır.

Convatec

Convatec

ConvaTec is a global medical products and technologies company, with leading market positions in ostomy care, wound therapeutics, continence and critical care, and infusion devices. Our products provide a range of clinical and economic benefits, including infection prevention, protection of at-risk skin, improved patient outcomes and reduced total cost of care.

Insight Medical

Insight Medical

The Directors, Wayne and Florence Hillman established Insight Medical Products Limited in May 2000. From their base in Tetbury, Gloucestershire, Insight has become a highly respected supplier of good value, high quality products to the healthcare market. They are pleased to work with hospital professionals to design and manufacture innovative products that will be of use to hospital departments world-wide.

HYALO4

HYALO4

Southmedic

Southmedic

Southmedic is a privately owned Canadian company, incorporated in 1983. Southmedic’s medical manufacturing division specializes in certified clean room injection molding and clean room assembly. Our certified class 100,000 clean room, houses modern injection molding machines ranging from 35 to 300 tons. Our design team provides state of the art 3D solid modeling capabilities.